مزوتراپی مو چیست؟
اشتراک‌گذاری

تعداد جلسات مزوتراپی

مزوتراپی مو چیست؟
 • ریزش موهای سر یکی از اتفاقات آزاردهنده بوده که در هر فردی به دلایل مختلفی مانند ارث، شرایط نامناسب آب‌وهوایی، تغذیه نامناسب و… به وجود می‌آید. امروزه روش‌های مختلفی برای درمان به وجود آمده که یکی از موثرترینِ آن‌ها مزوتراپی است. در این تکنیک ویتامین‌ها، داروها، هورمون‌ها و مواد موثری در جلسات مختلف روی پوست سر تزریق می‌شود. تعداد جلسات مزوتراپی نیز بر اساس واکنش بدنی و طبق تجویز پزشک انجام شده و برای هر شخص متفاوت است.

  در این فرآیند فوق‌العاده لایه میانی پوست تحریک شده و باعث کاهش ریزش مو و همچنین افزایش رشد مو می‌شود تا بتوانید موهایی زیبا و پرپشت داشته باشید. بد نیست بدانید که در انجام این تکنیک مهم‌ترین مورد تعداد جلسات مناسب و فاصله زمانی درست است تا بتوانید نتایج ماندگاری را به دست آورید. برای آشنایی بیشتر با تکنیک (Mesotherapy) و تعداد جلسات لازم برای گرفتن نتایج نهایی بهتر است در ادامه مقاله همراه کلینیک دلوان باشید.

  مزوتراپی مو چیست؟

  تعداد جلسات مزوتراپی

   

  مزوتراپی مو یکی از روش‌های درمانی برای رشد و تقویت مو از طریق تزریق ویتامین‌ها، مخلوط‌های اسیدآمینه و مواد معدنی بوده که بر لایه میانی پوست تزریق می‌شود. با استفاده از این روش فولیکول‌های مو به مواد مغذی لازم دسترسی پیدا کرده و در نهایت موهایی ضخیم، پرپشت، قوی و درخشان‌تر خواهید داشت. توجه داشته باشید که تعداد جلسات مزوتراپی بر اساس نیازهای مو و واکنش بدن تعیین می‌شود و بایستی تمام جلسات به درستی و با دقت فراوان انجام شده تا بتوانید نتایج مورد نظر خود را مشاهده کنید.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

  در روش مزوتراپی مو ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند ید، کلسیم، منگنز، آهن، پتاسیم، روی، سلنیوم و مس، اسیدآمینه و… برای رشد بهتر مو به صورت مستقیم بر پوست سر تزریق می‌شوند تا مشکلات و کمبودها را برطرف سازند. این روش فوق‌العاده برای رسیدن به هدف‌های زیر قابل انجام است:

  • تغذیه فولیکول‌های مو
  • تحریک فولیکول‌هایی که غیرفعال هستند
  • از بین برنده شوره سر

   

  تعداد جلسات مزوتراپی و چگونگی توقف ریزش مو

  توقف ریزش مو

   

  مزوتراپی مو یکی از تکنیک‌های زیبایی به حساب می‌آید که با انجام درست و رعایت تعداد جلسات مزوتراپی می‌توانید نتایج را به خوبی مشاهده کنید. برای اینکه با مکانیزم مزوتراپی آشنا شوید بهتر است موارد زیر را به دقت مطالعه کنید:

   

  بیشتر بخوانید: تاثير مزوتراپی در رويش مو

  بهبود پوست و مو

  سوزن‌های مزوتراپی با تحریک پوست باعث ایجاد سلول‌های جدید شده و در چنین حالتی مواد ضد التهاب و هورمون‌های مختلف در بدن ترشح پیدا می‌کنند که باعث بازسازی و تقویت پوست می‌شود. زخم‌های ایجاد شده بر اثر سوزن‌های مزوتراپی نیز باعث افزایش گردش خون خواهد شد.

   

  رعایت فاصله جلسات مزوتراپی مو و تشدید رشد مو

  بهبود پوست و مو

   

  محلول‌های مزوتراپی در عمق 4 میلی‌متری پوست تزریق می‌شوند تا مدت زمانی ‌که فولیکول‌ها در معرض مواد محرک و مغذی رشد مو هستند افزایش یابد و در نتیجه دیرتر جذب گردش خون شده و از ناحیه مورد نظر خارج شود. با انجام به موقع و رعایت فاصله جلسات، فولیکول‌ها در زمان‌های بیشتری تحت تأثیر بوده و در نهایت با تمام شدن دوره نتایج فوق‌العاده‌ای به دست می‌آید.

   

  تحریک فولیکول‌های غیرفعال

  همان‌طور که گفته شد مواد مزو حاوی مقدار زیادی ویتامین، هورمون، دارو، پروتئین و… بوده که باعث فعال‌سازی فولیکول‌های غیرفعال شده و در نتیجه رشد موها افزایش می‌یابد.

   

  عوامل موثر در تعداد جلسات مزوتراپی

  مزوتراپی مو و تشدید رشد مو

   

  اکثر پزشکان تعداد جلسات مزوتراپی را بین 4 الی 15 جلسه در نظر می‌گیرند که این موضوع به موارد مختلفی بستگی دارد و با توجه به واکنش بدنی متقاضی، مقدار ریزش مو، داشتن بیماری خاص، سن و… تعیین می‌شود. کلینیک تخصصی دلوان پس از مشاوره‌های لازم و معاینه اولیه و همچنین پاسخ‌های شخص متقاضی به سوالات، تعداد جلسات را مشخص می‌کند تا بتوانید با خیالی آسوده اقدام به درمان کنید.

   

  بیشتر بخوانید: آیا مزوتراپی مو درد دارد؟

  توجه داشته باشید که فاصله جلسات مزوتراپی مو نیز بر اساس نیازهای پوستی مشخص می‌شود و نمی‌توان به صورت کلی این فاصله را در نظر گرفت. پس از پایان دوره درمانی نیز لازم است تکرار جلسات انجام شود که زمان تکرار نیز با توجه به تجویز و صلاحدید پزشک انتخاب شده و در نهایت نتیجه طولانی مدت به دست خواهد آمد.

   

  فاصله جلسات مزوتراپی مو و مشاهده اثرات آن

  دلایل مزوتراپی مو

   

  فاصله‌ای که برای جلسات هر شخص تعیین می‌شود بر اساس موارد مختلف و واکنش بدنی متقاضی متفاوت است و شما می‌توانید اثراتی که پس از هر جلسه ایجاد می‌شود را 3 هفته بعد از تزریق مشاهده کنید؛ در حالت کلی برای رضایت‌بخشی کامل لازم است 4 الی 6 جلسه را بگذرانید. نکته قابل توجه در مورد تعداد جلسات مزوتراپی این است که در هر جلسه مواد مغذی مزو و اثرات آن با اثرات دفعات قبلی ترکیب شده و اثر کلی را بیش‌تر می‌کند. به همین دلیل با دیدن اولین نتیجه و آثار مثبت درمان تمام نمی‌شود و بایستی دوره‌ای که توسط پزشک تعیین شده است به شکل کامل پایان یابد.

   

  ماندگاری مزوتراپی چقدر است؟

  مزوتراپی مو

   

  برای اینکه فرآیند مزوتراپی نتایج ماندگاری را به ارمغان آورد لازم است تعداد جلسات مزوتراپی را مطابق تجویز پزشک و سر وقت انجام دهید. همچنین جلسات ترمیم را نیز پس از اتمام دوره (جلسات تکرار هر سه ماه، شش ماه و یا یک سال) طبق واکنش بدنی خود انجام داده تا در نهایت ماندگاری طولانی مدت به دست آید.

  کلام آخر

  عوامل موثر در تعداد جلسات مزوتراپی

   

  مزوتراپی به ‌عنوان یکی از روش‌های رشد و تقویت مو بوده که در تعداد جلسات مشخصی انجام می‌شود و لازم است تمام جلسات را با توجه به تشخیص پزشک و شرایط بدنی خود به درستی انجام دهید تا نتایج دلخواه را به دست آورید. تعداد جلسات مزوتراپی به صورت کلی بین 4 الی 15 جلسه تخمین زده می‌شود که علاوه بر آن نیاز به جلساتِ تکرار نیز خواهید داشت.

  فاصله جلسات مزوتراپی مو در ماه‌های نخست هر دو هفته یک‌بار انجام می‌شود و این فاصله نیز طبق صلاحدید پزشک ممکن است بیشتر و یا کمتر شود. در حالت کلی برای این که بتوانید از مزوتراپی نتیجه مناسبی به دست آورید در مرحله اول لازم است سراغ کلینیک دلوان بروید. در این کلینیک تخصصی زیبایی تمام دستگاه‌ها به صورت کاملاً به‌روز بوده و پزشکانی ماهر و با سابقه با در نظر داشتن شرایط بدنی شما تعداد جلسات و فاصله زمانی را به درستی تعیین خواهند کرد تا بهترین نتایج را به دست آورید.

  سوالات متداول

  ماندگاری مزوتراپی چقدر است؟

   

  موارد منع مصرف مزوتراپی مو کدام است؟

  ابتلا به بیماری‌های انکولوژیک، دیابت، سنگ کیسه صفرا، بیماری‌های عفونی، بیماری‌های التهابی در ناحیه تزریق، بیماری قلبی، در مواقع بارداری و شیردهی، قاعدگی زنان و… .

  فاصله جلسات مزوتراپی مو چقدر است؟

  این فاصله زمانی با توجه به موارد مختلفی تعیین می‌شود که به طور کلی در جلسات نخست هر دو هفته یک‌بار خواهد بود.

  از چه سنی می‌توان مزوتراپی مو انجام داد؟

  شما می‌توانید از سن بالای 18 سال اقدام به مزوتراپی مو کنید و موهایی زیبا و حجیم داشته باشید.

  برای انجام مزوتراپی مو به کجا مراجعه کنم؟

  شما می‌توانید قبل از مراجعه حضوری با مشاوران و کارشناسان کلینیک ما مشورت کرده و با رزرو وقت قبلی به صورت حضوری مراجعه کنید. کلینیک دلوان با ارائه خدمات متنوع بهترین گزینه برای انتخاب است.

  تعداد جلسات مزوتراپی چقدر است؟

  در حالتی کلی بین 4 الی 15 جلسه بوده که این جلسات بسته به موارد مختلفی متفاوت خواهد بود.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com