کاشت مو برای پیشانی های بلند
اشتراک‌گذاری

کاشت مو برای پیشانی های بلند زنان و مردان؛ مزایا و معایب

کاشت مو برای پیشانی های بلند
 • بسیاری از افرادی خط رویش موی بالایی دارند و برای همین از بلند بودن پیشانی خود ناراضی هستند. همچنین عقب‌نشینی خط مو در اثر ریزش شدید یک مشکل رایج برای مردان و زنان است. کاشت مو برای پیشانی های بلند زنان و مردان یکی از راه‌های مفید برای حل این مشکل به صورت دائمی به شمار می‌رود؛ اما قبل از پرداختن به این موضوع باید بدانید که این روند معمولاً یک بیماری ارثی یا بخشی از فرآیند ریزش موی طبیعی است.

  در واقع توسط هورمون‌های خاصی ایجاد شده که فولیکول‌های مو را بیش ‌از حد حساس می‌کنند و باعث ریزش مو می‌شوند. وقتی تعداد زیادی تار مو را در جلوی سر از دست می‌دهیم، خط مو شروع به حرکت به سمت عقب می‌کند و پیشانی بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. در این مطلب پیرامون کاشت مو برای حل این مشکل بیشتر صحبت خواهیم کرد.

  علت بلند بودن پیشانی چیست و آیا قابل درمان است؟

  علت بلند بودن پیشانی و راه درمان آن

  فضای طبیعی بین ابروها و خط مو 5 تا 6.5 سانتی‌متر است و ارتفاع بیشتر از این نامتناسب و بلند در نظر گرفته می‌شود. همان‌طور که گفته شد، پیشانی بلند با سایر اجزای صورت نامتناسب به نظر می‌رسد که البته همیشه نتیجه کاهش خط مو نیست. این امر ممکن است یک ویژگی فیزیکی مادرزادی باشد، به این معنی فرد با پیشانی بسیار بزرگ متولد می‌شود. پیشانی بزرگ را می‌توان با یک عمل زیبایی اصلاح کرد. بسته به اینکه مشکل ناشی از ریزش مو با الگوی مردانه یا زنانه باشد یا اینکه بالا بودن پیشانی یک مشکل مادرزادی است که فرد با آن متولد شده، می‌توان آن را با دو رویکرد زیر اصلاح کرد:

  1. کاشت مو
  2. کاهش ارتفاع پیشانی به روش جراحی

  اولی کاشت مو برای پیشانی های بلند به شیوه معمول و متداول است که شامل برداشتن فولیکول‌های مو از سایر قسمت‌های سر بیمار و جابجایی آن‌ها به ناحیه خط مو (قسمت جلویی سر و شقیقه‌ها) است. دومی یک روش جراحی است که شامل یک برش طولانی در امتداد خط مو و برداشتن بخشی از پوست پیشانی خواهد بود.

  روش اول: اصلاح پیشانی بلند با کاشت مو

  روش اول اصلاح پیشانی بلند با کاشت مو

  کاشت مو یا پیوند مو رایج‌ترین روش پایین آوردن خط رویش مو در پیشانی و پوشاندن پیشانی بلند است. این روش برای کاندیداهایی که موهای نازکی در خط رویش موی خود داشته یا خط موی ناهموار خود را دوست ندارند، گزینه ارجح است. با این ‌حال، افراد باید قبل از انجام کاشت مو برای پیشانی های بلند، صبر کنند تا ریزش موی آن‌ها متوقف شود؛ زیرا ریزش موی پیش‌رونده نتایج این روش را تحت تأثیر قرار می‌دهد و باید روش دوم را در آینده نزدیک امتحان کنند.

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  همچنین باید اشاره کرد که افراد دارای پیشانی طبیعی بلند که خط رویش موی نازک و ناهمواری ندارند هم می‌توانند برای داشتن پیشانی کوتاه‌تر، روش پیوند مو را برای افزودن مو به جلوی سر انجام دهند. یکی از مزایای روش پیوند مو این است که جای زخم بر روی ناحیه تحت درمان به‌خصوص پیشانی که در معرض دید است، باقی نمی‌گذارد. در یک نگاه کلی کاشت مو برای پیشانی های بلند مردان و زنان به دو روش زیر انجام می‌شود:

  روش FUT

  در روش FUT از ناحیه پشت سر فرد یا کناره‌ها که اغلب بانک موی خوبی به شمار می‌رود، بخشی از پوست که دارای فولیکول‌های موی قوی است برداشته می‌شود. بعد فولیکول‌ها از پوست استخراج شده و برای پیوند در ناحیه پیشانی آماده می‌شوند. این روش هم برای مردان و هم زنان کاربرد دارد؛ اما با توجه به این نکته که ممکن است جای زخم پشت سر برای افراد آزاردهنده باشد، بیشتر از طرف افرادی مورد استقبال قرار می‌گیرد که موی بلندشان پشت سر را می‌پوشاند. در کل مانند هر روش کاشت مو برای پیشانی های بلند یا پیوند موی معمولی روی سر از نتایج طولانی‌مدت و قطعی برخوردار است.

  روش FUE

  در این روش از کاشت مو، فولیکول‌های مو تک‌به‌تک از ناحیه اهدا کننده استخراج می‌شوند و برای همین هیچ جای زخمی از خود باقی نمی‌گذارد. بعد از استخراج گرافت‌ها و آماده‌سازی آن‌ها در ناحیه گیرنده یعنی پیشانی کاشته خواهند شد. دست جراح در این روش برای کاشت باز است و افرادی که نگرانی زیادی از جای زخم دارند می‌توانند از روش FUE کاشت مو برای پیشانی های بلند زنان و مردان استفاده کنند.

  روش دوم: اصلاح پیشانی بلند با جراحی

  روش اول اصلاح پیشانی بلند با جراحی

  دومین کار برای پایین‌تر آوردن خط رویش مو روش جراحی است. در این تکنیک، برشی در امتداد خط مو از یک سمت شقیقه به سمت دیگر شقیقه دیگر ایجاد می‌شود. سپس قسمتی از پوست (به عرض بین 3 تا 5 سانتی‌متر) برداشته شده و پوست سر به سمت بالا کشیده می‌شود. در نهایت دو لبه با کمک بخیه به هم دوخته خواهند شد. کاندیدای ایده‌آل برای این روش، خانم‌هایی با خط موی بالا هستند که سابقه خانوادگی ریزش مو دارند، اما مردان هم می‌توانند کاندیدهای خوبی برای انجام این روش باشند.

  البته باید اشاره کرد که این روش با کاشت مو برای پیشانی های بلند زنان و مردان نیز قابل ترکیب است. در واقع با توجه به باقی ماندن یک جای زخم طولی در این روش، پزشک می‌تواند در اطراف خط مو و کنار جای زخم جراحی از پیوند مو برای پوشاندن آن استفاده کند.

  مزایای کاشت مو برای کاهش خط رویش مو و پیشانی بلند

  مزایای کاشت مو برای پیشانی های بلند

  همان‌طور که اشاره شد به غیر از کاشت مو، جراحی زیبایی برای برش و کشیدن پوست نیز برای پیشانی بلند وجود دارد؛ اما مزیت کاشت مو این است که روی پوست پیشانی هیچ برشی ایجاد نمی‌شود و با پیوند مو می‌توان خط رویش مو را به هر شکلی که بیمار می‌خواهد بازسازی کرد.

  به‌ عنوان ‌مثال، جراح می‌تواند رشد V شکل مو در وسط پیشانی و خالی شدن اطراف آن را اصلاح کرده و از این روش کاشت مو برای پیشانی های بلند جهت صاف یا گرد کردن خط روش مو استفاده کند؛ بنابراین، این روش مخصوصاً برای افرادی مناسب است که سلیقه خاصی با توجه به الگو و شکل خط رویش موی خود داشته و همچنین افرادی که تمایل به داشتن خط موی ضخیم و واضح دارند، مناسب است. از دیگر مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بهبود ظاهر صورت و افزایش اعتمادبه‌نفس
  • نتایج قطعی و طولانی‌مدت
  • رشد طبیعی موها و امکان اصلاح، رنگ و … بعد از مدتی

  معایب و عوارض کاشت مو برای پیشانی های بلند مردان و زنان

  عوارض کاشت مو برای پیشانی های بلند زنان

  یک اشکال ترمیم خط رویش مو با کمک روش کاشت مو این است که نتایج بلافاصله بعد از عمل ظاهر نمی‌شوند. شما باید حداقل 6 هفته برای دیدن نتایج اولیه و 18 ماه برای دیدن نتایج نهایی صبر کنید. در صورتی ‌که در روش دوم یعنی جراحی کشیدن پوست پیشانی نتایج بلافاصله قابل‌ رویت است. همچنین نکات مراقبتی چون استفاده از مواد شوینده خاص، قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و … نیز وجود دارد که در صورت عدم رعایت آن‌ها ممکن است کاشت مو برای پیشانی های بلند نتایج دلخواه را ارائه ندهد. علاوه بر این، عوارض زیر را نیز دارد که البته بعد از دوره نقاهت خودبه‌خود از بین می‌روند.

  • ورم
  • شوک ریزش موی موقت
  • التهاب و شوره
  • کبودی

  هزینه کاشت مو برای پیشانی های بلند

  هزینه کاشت مو برای پیشانی های بلند مردان و زنان

  عوامل متعددی در هزینه کاشت مو برای حل مشکل پیشانی بلند دخیل هستند که از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شهر: هزینه کاشت مو در هر شهری ممکن است متفاوت باشد. به‌ طور مثال هزینه در شهرهای بزرگی مثل تهران و مشهد ممکن است از شهرهای کوچک‌تر بالاتر باشد.
  • امکانات و تجهیزات کلینیک: هزینه کاشت مو برای پیشانی های بلند زنان و مردان نسبت به تجهیزات هر کلینیک و به‌روز بودن امکانات و تکنیک‌ها ممکن است متفاوت باشد.
  • روش و تکنیک مورد استفاده برای کاشت مو: همان‌طور که گفته شد کاشت مو برای پیشانی دارای تکنیک‌های بسیار مختلفی است و هر روش هزینه خاص خود را دارد. به ‌طور مثال هزینه تکنیک کاشت مو به روش FUE بیشتر از روش FUT است.
  • میزان پیوند مورد نیاز برای کاشت: ممکن است متوجه شوید که هزینه کاشت مو برای پیشانی های بلند مردان کمتر از زنان است یا برعکس، این امر به تعداد پیوند مورد نیاز برای کاشت و مناسب بودن بانک موی فرد هم بستگی دارد.
  • مهارت و تجربه پزشک: مهارت، تجربه و تخصص پزشک علاوه بر کاهش عوارض و خطرات کاشت مو، یکی از عوامل مهم اثرگذار در قیمت این جراحی زیبایی است.

  سخن پایانی

  در این مطلب روش کاشت مو برای پیشانی های بلند، مزایا، معایب و هزینه‌های آن بررسی شد. اگر فکر می‌کنید که پیشانی بلندتری از دیگران دارید که در ظاهر شما اثر منفی گذاشته است، برای انتخاب بهترین روش حل این مشکل حتماً با یک پزشک مشورت کنید. کلینیک دلوان نیز با ارائه چنین خدماتی آمادگی ارائه مشاوره و پاسخ‌گویی به سوالات شما عزیزان را در این زمینه دارد.

  سوالات متداول

  آیا کاشت مو برای پیشانی های بلند مردان فقط قابل اجرا است؟

  خیر، کاشت مو برای پایین آوردن خط رویش مو و کاهش بلندی پیشانی هم برای زنان و هم برای مردان کاربرد دارد.

  آیا کاشت مو در پیشانی با درد زیادی همراه است؟

  برخلاف تصور بسیاری از مردم که کاشت مو در ناحیه پیشانی با درد همراه است، این نوع جراحی زیبایی درد ناچیزی داشته و به دلیل استفاده از بی‌حسی متوجه درد و فشار در طول عمل نخواهید شد.

  دوره نقاهت کاشت مو برای پیشانی های بلند زنان و مردان چقدر است؟

  این امر به روش و تکنیک مورد استفاده برای کاشت مو بستگی دارد، اما در یک نگاه کلی حداقل 14 روز برای بهبودی نیاز است. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که طول دوره بهبودی ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  5 پاسخ

   1. بله، پس از جراحی کاشت مو، ممکن است شوک رخ بدهد که موجب ریزش موهای سالم در ناحیه کاشته شده می‌شود. اما معمولاً موقتی است و موها پس از مدتی دوباره رشد می کنند.

   1. بله، نتیجه کاشت مو برای پیشانی‌های بلند معمولا بسیار طبیعی به نظر می‌رسد. موهای کاشته شده با موهای موجود شما همسانی بالایی دارند .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com