ماندگاری مزوتراپی
اشتراک‌گذاری

ماندگاری مزوتراپی چقدر است و چه عواملی بر آن اثر دارد؟

ماندگاری مزوتراپی
 • ماندگاری مزوتراپی چقدر است؟ این سوال را بدون شک در حین انتخاب بهترین روش درمانی برای جوان‌سازی پوست یا توقف ریزش مو از خود خواهید پرسید. کاملاً طبیعی است که از بابت مدت اثر مزوتراپی نگرانی داشته باشید و برایتان جای سوال باشد. بدون شک هدف شما از انتخاب این روش درمانی و تبحر پزشک در اجرای مزوتراپی در ماندگاری آن اثر دارد؛ اما این دو تنها عوامل موثر بر ماندگاری مزوتراپی نیست و موارد بیشتری وجود دارد که در ادامه بررسی شده است.

  مدت اثر ماندگاری مزوتراپی چقدر است؟

  مزوتراپی برای حل مشکلات متعددی از جمله مشکلات پوستی، ریزش مو و حتی مواردی چون سلولیت و … هم کاربرد دارد. مدت اثر مزوتراپی با توجه به هدف درمانی مدنظر شما می‌تواند متفاوت باشد. در ادامه دو ماندگاری این روش درمانی و زیبایی را برای پوست و مو بررسی کرده‌ایم.

  برای درمان ریزش مو ماندگاری مزوتراپی چقدر است؟

  برای درمان ریزش مو ماندگاری مزوتراپی چقدر است؟

  در مزوتراپی مواد مغذی و ویتامین‌ها مستقیم به پوست سر تزریق می‌شود و نتایج فوری به همراه دارد. با این‌ حال باید اشاره کرد که نتایج مزوتراپی مو بین 12 تا 18 ماه است. البته در صورتی ‌که جلسات درمانی متوقف شود، از اثربخشی آن کم خواهد شد و باید هر 3 تا 6 ماه آن را تکرار کنید. در واقع این جلسات ترمیمی از عوامل موثر بر ماندگاری مزوتراپی مو است.

  برای پوست ماندگاری مزوتراپی چقدر است؟

  روش‌های زیبایی از جمله مزوتراپی ماندگاری دائمی ندارند و باید از این حقیقت آگاه باشید که تکرار در افزایش مدت اثر مزوتراپی مهم است. این روش نهایتاً برای پوست صورت 12 ماه اثر دارد و انجام برخی از اقدامات در طولانی‌تر شدن ماندگاری آن کمک‌کننده خواهد بود. البته باید بین 6 تا 12 ماه برای جوان‌سازی پوست صورت آن را تکرار کنید.

  برای پوست ماندگاری مزوتراپی چقدر است؟

  عوامل موثر بر ماندگاری مزوتراپی

  حال که می‌دانید ماندگاری مزوتراپی چقدر است، باید به سراغ عوامل موثر بر اثربخشی و دوام بیشتر این روش درمانی رفت. 5 نکته زیر در طولانی‌تر شدن ماندگاری مزوتراپی اثر خواهد گذاشت:

  1.    نوع مشکل

  همان‌طور که اشاره شد مزوتراپی یک درمان برای مجموعه‌ای از مشکلات مختلف پوستی و زیبایی از جمله پیری پوست، چین‌وچروک‌ها، ریزش مو، جوان‌سازی و … است. ماندگاری این روش درمانی هم بسته به نوع و شدت مشکل و واکنش بدن به مواد مزوتراپی متفاوت خواهد بود.

  بیشتر بخوانید: تفاوت مزوتراپی و پی آر پی

  2.    شرایط جسمی فرد

  ویژگی‌های فیزیکی و سلامتی کلی فرد هم می‌تواند تأثیر چشمگیر و زیادی بر مدت اثر مزوتراپی داشته باشد. میزان شدت مشکلات پوستی، عملکرد سیستم ایمنی و همراهی آن با این روش درمانی جزو شرایطی هستند که بر ماندگاری اثر دارد.

  3.    رعایت توصیه‌های مراقبتی بعد از مزوتراپی

  اگر می‌خواهید بدانید که ماندگاری مزوتراپی چقدر است و چه عواملی بر آن اثر دارد، رعایت توصیه‌های مراقبتی بعد از انجام آن بسیار مهم است. توصیه‌های مراقبتی بعد از مزوتراپی بسته به اینکه برای پوست یا مو اجرا شده باشد متفاوت است که در ادامه نگاهی به آن‌ها انداخته‌ایم و به ‌صورت جداگانه بررسی خواهد شد.

  رعایت توصیه‌های مراقبتی بعد از مزوتراپی

  4.    تکرار درمان به‌ صورت منظم

  یکی دیگر از عوامل موثر بر ماندگاری مزوتراپی تکرار آن است. در واقع برای دستیابی به نتایج بهتر و طولانی‌تر، باید مزوتراپی را به‌ صورت منظم انجام داد. تعداد جلسات و فاصله بین هر جلسه را پزشک شما با توجه به نوع مشکل مشخص خواهد کرد.

  5.    تبحر پزشک و کیفیت مواد مورد استفاده

  نکته مهم دیگری که باید در مورد دوام اثربخشی این روش اشاره کرد، تبحر پزشک و کیفیت مواد مورد استفاده است. برای همین توصیه می‌شود که پیش از انجام مزوتراپی در مورد کلینیک و پزشکی که قرار است این روش درمانی را انجام دهید به‌ صورت کامل تحقیق کنید.

  تبحر پزشک و کیفیت مواد مورداستفاده

  نکات مراقبتی برای افزایش ماندگاری مزوتراپی

  پس از انجام مزوتراپی، مهم است که مراقبت‌های پس از آن را برای به حداکثر رساندن مزایای درمان و اطمینان از بهبودی مناسب دنبال کنید. شاید اگر از یک متخصص بپرسید که ماندگاری مزوتراپی چقدر است، به شما بگوید که مراقبت‌های بعد از آن اثر زیادی در ماندگاری آن دارد. در ادامه چند دستورالعمل کلی برای مراقبت‌های بعد از مزوتراپی آورده شده است:

  1.    از لمس یا مالش نواحی تحت درمان خودداری کنید

  یک نکته بسیار مهم برای افزایش مدت اثر مزوتراپی این است که حداقل 24 تا 48 ساعت پس از عمل از لمس یا مالش نواحی تحت درمان خودداری کنید. این امر خطر عفونت را به حداقل می‌رساند و به مواد تزریق‌ شده در حین مزوتراپی اجازه نمی‌دهد تا به‌ درستی جذب بدن شوند.

  بیشتر بخوانید: تعداد جلسات مزوتراپی

  2.    از قرار گرفتن در معرض گرما یا سرمای بیش ‌از حد خودداری کنید

  تا چند روز پس از مزوتراپی در معرض گرما یا سرمای بیش ‌از حد قرار نگیرید و از سونا، جکوزی، دوش آب گرم و قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. گرما یا سرمای بیش ‌از حد می‌تواند نواحی تحت درمان را تحریک کرده و در روند بهبودی اختلال ایجاد کند.

  3.    از محصولات مراقبت از پوست و موی ملایم استفاده کنید

  در چند روز اول پس از مزوتراپی، از محصولات مراقبت از پوست و موی ملایم برای تمیز و مرطوب کردن نواحی تحت درمان استفاده کنید. مواد شیمیایی خشن یا لایه‌بردارهایی که می‌توانند پوست را تحریک کنند را از سبد خرید خود حذف کنید.

  از محصولات مراقبت از پوست و موی ملایم استفاده کنید

  4.    هیدراته بمانید

  اگر دوست دارید بدانید که ماندگاری مزوتراپی چقدر است و چطور می‌توان زمان ماندگاری آن را بالا برد، باید به سبک زندگی خود توجه داشته باشید. در این راستا باید مقدار زیادی آب بنوشید تا بدن شما هیدراته بماند. نوشیدن آب کافی به دفع سموم و تسریع روند بهبودی کمک زیادی می‌کند.

  5.    از انجام ورزش و فعالیت‌های شدید اجتناب کنید

  حداقل 24 تا 48 ساعت پس از مزوتراپی از فعالیت‌های بدنی شدید، بلند کردن اجسام سنگین یا ورزش‌های شدید خودداری کنید. ورزش و فعالیت‌های شدید می‌تواند جریان خون را در نواحی تحت درمان افزایش دهد که ممکن است منجر به افزایش تورم یا کبودی شود.

  از انجام ورزش و فعالیت‌های شدید اجتناب کنید

  6.    صبور باشید

  عوامل موثر بر ماندگاری مزوتراپی بررسی شد، اما برای آشکار شدن نتایج آن ممکن است به زمان نیاز باشد. مهم است که صبور باشید، به بدن خود اجازه دهید تا بهبود یابد و به درمان پاسخ دهد. همچنین به جلسات متعدد درمانی نیاز دارید تا به نتایج مطلوب برسید.

  سخن پایانی

  حال که می‌دانید ماندگاری مزوتراپی چقدر است و چه عواملی برای دوام آن اثر دارد، بهتر می‌توانید در این مورد تصمیم بگیرید که این روش درمانی و زیبایی برای شما کاربرد خواهد داشت یا نه. همچنین به یاد داشته باشید، عوامل موثر بر ماندگاری مزوتراپی متعدد است و دوام این روش به شرایط جسمی و مراقبت‌های پس از آن بستگی دارد. همچنین انتخاب یک مرکز باسابقه در این زمینه چون کلینیک زیبایی دلوان و پزشک باتجربه هم در اثربخشی بهتر و مدت اثر مزوتراپی اثر دارد.

  سوالات متداول

  • ماندگاری مزوتراپی چقدر است؟

  ماندگاری مزوتراپی مو بین 12 تا 18 ماه بوده و ماندگاری مزوتراپی برای جوان‌سازی پوست در اغلب موارد تا 12 ماه است.

  • عوامل موثر بر ماندگاری مزوتراپی چقدر است؟

  نوع مشکل، تکرار درمان، رعایت توصیه‌های مراقبتی بعد از مزوتراپی، شرایط جسمی فرد از عوامل اثرگذار در ماندگاری این روش است. همچنین تبحر پزشک و کیفیت مواد استفاده ‌شده هم در دوام آن اثر دارد.

  • مهم‌ترین نکته برای بالا بردن مدت اثر مزوتراپی چیست؟

  تکرار درمان از مهم‌ترین موارد برای بالا بردن اثر مزوتراپی است. برای مو انجام این روش درمانی هر 3 تا 6 ماه و برای صورت هر 6 تا 12 ماه باید تکرار شود.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com