تفاوت فیلر مو با مزوتراپی
اشتراک‌گذاری

تفاوت فیلر مو با مزوتراپی

تفاوت فیلر مو با مزوتراپی
 • ریزش مو یکی از دغدغه‌های اساسی در بین همه آقایان و بانوان بوده که موجب کاهش اعتمادبه‌نفس می‌شود. خوشبختانه امروزه روش‌های متعددی برای تقویت و بهبود مو به وجود آمده است تا افراد بتوانند با استفاده از روش‌های جدید موهایی پرپشت و زیبا داشته باشند. فیلر مو و مزوتراپی از جمله روش‌های موثر بوده که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. تفاوت فیلر مو با مزوتراپی در موارد مختلفی است و هر فرد با توجه به نیازها و هدف خود بایستی بتواند گزینه مناسبی را انتخاب کند.

  همان‌طور که می‌دانید عوامل مختلفی مانند شرایط جوی نامناسب آب‌وهوایی، بیماری‌های مختلف، استرس، سبک زندگی و… تأثیر بسیار زیادی در ریزش مو دارد و برای پیشگیری از این شرایط و همچنین افزایش رشد موی خود لازم است روش‌های مناسبی را امتحان کنید. حال اگر مشتاق انجام تکنیک‌های جدید برای رشد مو خود هستید و بین فیلر مو و مزوتراپی نمی‌توانید گزینه مناسب‌تر را انتخاب کنید بهتر است تا انتهای مقاله همراه کلینیک دلوان باشید.

  فیلر مو چیست؟

  یکی از روش‌های موثر برای حجیم کردن موهای کم پشت بوده که با تزریق به پوست سر همراه است. در این روش مواد مغذی مانند آنزیم‌ها، اسید هیالورونیک، ویتامین‌ها، مواد معدنی و… به فولیکول و ریشه مو تزریق شده و باعث رشد فولیکول‌های مو می‌شود. همچنین، گردش خون را بیشتر کرده و در نهایت باعث افزایش رشد مو نیز می‌شود. در متد فیلر مو فولیکول‌ها هیدراته شده و با تحریک فیبروپلاست‌ها رشد را افزایش می‌دهد. برای اینکه تفاوت فیلر مو با مزوتراپی مشخص شود بهتر است با مزوتراپی و مواد تشکیل دهنده آن نیز به طور کامل آشنا شوید.

   

   

   

  جهت دریافت مشاوره، می‌توانید فرم زیر را پر کنید:

   

   

   

   

   

  مزوتراپی چیست؟

  مزوتراپی به ‌عنوان یکی از روش‌های زیبایی برای پرپشت کردن مو به حساب می‌آید که در این روش عصاره‌های گیاهی، فیناستراید، ویتامین‌ها، مواد معدنی، ماینوکسیدیل و… از طریق سوزن مخصوص مزوتراپی تزریق می‌شود. این مایع مفید نقش بسیار مهمی را می‌تواند در تقویت مو و همچنین جلوگیری از ریزش آن اعمال کند.

  تفاوت فیلر مو با مزوتراپی

  تفاوت فیلر مو با مزوتراپی

   

  مزوتراپی و فیلر مو هر دو به‌ عنوان موثرترین متد برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت آن به حساب می‌آیند که هر کدام در تعداد جلسات مختلفی نتایج موثری را ایجاد می‌کنند. بد نیست بدانید که این دو تکنیک موثر به دلیل تقویت فولیکول‌های مو برای افرادی که ریزش مو ندارند نیز توصیه می‌شود تا با مواد مغذی باعث افزایش رشد و تقویت موها شده و در نهایت موهایی پرپشت همانند سلبریتی‌ها و افراد معروف ایرانی و خارجی داشته باشند.

   

  بیشتر بخوانید: تعداد جلسات مزوتراپی

  حال برای اینکه بهترین روش را برای خود انتخاب کنید لازم است با تفاوت فیلر مو با مزوتراپی به صورت کاملی آشنا شوید. مهم‌ترین و اصلی‌ترین تفاوتی که در این دو متد وجود دارد ماده‌ای به نام اسید هیالورونیک در ساختار فیلر است. در واقع هر دو این روش‌ها مقدار بسیار زیادی از مواد مغذی و ویتامین را وارد پوست سر کرده و با افزایش گردش خون و تحریک فولیکول‌ها باعث رشد بیشتر می‌شوند، اما در ترکیب فیلرها HA یا همان هیالورونیک اسید به مقدار زیادی وجود دارد و این امر باعث تأثیرگذاری سریع‌تر و بیشتر خواهد شد. در زیر جدولی را طراحی کرده‌ایم تا به راحتی بتوانید مقایسه مزوتراپی و فیلر مو را انجام دهید.

   

  نوع فیلر مو مزوتراپی
  حدود جلسات 4 جلسه 4 تا 8 جلسه
  مواد تشکیل دهنده اسید آمینه و مواد مغذی اسید آمینه، ویتامین و مواد معدنی
  اسید هیالورونیک در حجم زیاد مقدار کم (در برخی برندها)
  نوع بافت ژل مایع

  مقایسه مزوتراپی و فیلر مو

   

  مزوتراپی در قالب ویال‌های مخصوص با بافت مایعی که از املاح، مواد معدنی، ویتامین‌ و… به پوست سر تزریق می‌شوند و در برندهای مختلفی وجود دارند. در حالی ‌که فیلر مو غلظت بسیار زیادی داشته و از ترکیبات اسید هیالورونیک تشکیل می‌شود و با پر کردن فولیکول‌های مو به صورت آهسته در آن نفوذ می‌کند. در واقع همان‌طور که در جدول بالا دیده می‌شود تفاوت فیلر مو با مزوتراپی در نوع بافت، مواد تشکیل دهنده، حدود جلسات (زمانی ‌که تأثیر آن قابل مشاهده است) و… خواهد بود.

   

  مقایسه مزوتراپی و فیلر مو

   

  برای مقایسه مزوتراپی و فیلر مو موارد مختلفی در نظر گرفته می‌شود و هر کدام از این دو متد فوق‌العاده برای افراد خاصی پاسخ‌گو است؛ به همین دلیل لازم است قبل از انجام هر کدام از روش‌های تقویت مو با پزشک متخصص در کلینیک‌های معتبر مانند دلوان مشورت کنید تا بتوانید با توجه به شرایط بدنی، واکنش بدن و همچنین تمام بررسی‌هایی که پزشک انجام می‌دهد مناسب‌ترین تکنیک را به کار ببرید تا بتوانید نتیجه موثر را به دست آورید.

  بررسی مزایا و تفاوت فیلر مو با مزوتراپی

  مزایا فیلر مو با مزوتراپی

   

  فیلر مو روش مقابله با ریزش مو بوده که به دلیل وجود مواد اسید هیالورونیک تأثیر بسیار چشمگیری روی موها دارد؛ این ماده اصلی‌ترین تفاوت فیلر مو با مزوتراپی است. در زیر مزایای فیلر مو را به صورت کامل آورده‌ایم:

  • تقویت مو و در نتیجه رشد مجدد
  • جلوگیری از ریزش بیش از اندازه مو
  • افزایش حجم، تراکم و ضخامت مو
  • بهبود فولیکول‌ها و همچنین سلول‌های مو
  • آبرسانی به پوست سر
  • افزایش گردش خون
  • محافظت از مو در برابر اشعه نور خورشید

  حال برای اینکه مقایسه مزوتراپی و فیلر مو به صورت کامل مشخص شود مزایای مزوتراپی را نیز آورده‌ایم و شما می‌توانید با بررسی هر دو طبق نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. البته به یاد داشته باشید که در انتخاب تکنیک موثر، بهتر است پزشک متخصص شرایط را بررسی کرده و بهترین متد را برای شما انتخاب کند.

   

  بیشتر بخوانید: آیا مزوتراپی مو درد دارد؟

   

  • رساندن مواد مغذی به مو و در نتیجه رشد سریع مو
  • افزایش و بهبود گردش خون در پوست
  • درمان ریزش مو
  • ایجاد تعادل در هورمون‌ها اطراف فولیکول‌های مو

  کلام آخر

  درمان ریزش مو

   

  این روزها به دلیل تغذیه نامناسب، سبک زندگی، شرایط آب‌وهوایی و… بیشتر افراد دچار ریزش مو می‌شوند و به همین دلیل به دنبال روش‌های مختلفی برای درمان هستند. مزوتراپی مو و فیلر مو یکی از جدیدترین متدهای تقویت مو به حساب می‌آید که شما می‌توانید با انتخاب یکی از این روش‌ها موهای خود را تقویت کنید. تفاوت فیلر مو با مزوتراپی در موارد مختلفی مانند مواد تشکیل دهنده و بافت آن بوده که باعث می‌شود هر کدام مزایا و معایب خاص خود را داشته باشند.

   

  تعداد جلسات مزوتراپی

   

  در مزوتراپی نیز مواد معدنی، ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و سایر مواد مغذی روی پوست سر تغذیه می‌شود و با افزایش گردش خون و همچنین تغذیه‌رسانی عمیق باعث رشد و تقویت مو شده و در نهایت موهایی زیبا و پرپشت خواهید داشت. برای اینکه بتوانید مناسب‌ترین روش را انتخاب کنید بهتر است به کلینیک زیبایی دلوان مراجعه کرده تا پزشک با مقایسه مزوتراپی و فیلر مو بهترین متد را برای شما در نظر بگیرد.

  سوالات متداول

  مزوتراپی

   

  تفاوت فیلر مو با مزوتراپی چیست؟

  بافت مواد، مواد تشکیل دهنده، تعداد جلسات و… .

  در مقایسه مزوتراپی و فیلر مو کدام روش بهتر است؟

  هر کدام از روش‌ها برای نیاز خاصی از مو طراحی شده‌اند؛ به همین دلیل توصیه می‌شود که با راهنمایی پزشک متخصص اقدام به انتخاب کنید.

  برای انجام مزوتراپی به کجا مراجعه کنیم؟

  برای اینکه نتیجه موثری را از انجام این روش درمانی به دست آورید بهتر است به کلینیک دلوان مراجعه کرده و با مشاوره‌های لازم اقدام به انجام این روش درمانی کنید.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com