تفاوت مزوژل و مزوتراپی
اشتراک‌گذاری

تفاوت مزوژل و مزوتراپی از جنبه‌های مختلف

تفاوت مزوژل و مزوتراپی
 • شاید در نگاه نخست تفاوت مزوژل و مزوتراپی چندان مشخص نباشد و هر دو روشی کاربردی برای جوان‌سازی پوست صورت به شمار برود؛ اما دانستن جواب این سوال که فرق مزوژل با مزوتراپی چیست؟ به شما کمک خواهد کرد تا از بین این دو روش بهترین گزینه را برای حل مشکل خود پیدا کنید. برای اینکه بدانید کدام روش برای شما مناسب است، در ادامه به مقایسه مزوژل با مزوتراپی از جنبه‌های مختلف چون روش انجام، مزایا و معایب هرکدام و … پرداخته‌ایم.

  فرق مزوژل با مزوتراپی چیست؟

  مزوتراپی یکی از روش‌های درمانی و زیبایی است که بیشتر برای درمان چین‌وچروک‌ها کاربرد دارد؛ اما مزوژل به‌ نوعی یک نسخه ارتقا یافته از مزوتراپی به شمار می‌رود که از نظر نحوه اجرا و موارد دیگر تفاوت‌هایی با مزوتراپی دارد. این تفاوت‌ها عبارت‌اند از:

  مقایسه مزوژل با مزوتراپی از نظر ترکیبات مورد استفاده

  • مزوتراپی: برای مزوتراپی موادی چون ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، مواد معدنی، اسید‌آمینه به پوست تزریق می‌شود و این مواد کلاژن‌سازی را در پوست تحریک خواهد کرد. همچنین با تحریک تولید الاستین در جوان‌سازی پوست نقش دارد.
  • مزوژل: در مزوژل از هیالورونیک اسید و پروتئین‌های کلاژن استفاده می‌شود که حدود 48 درصد مواد مورد استفاده برای تزریق اسید هیالورونیک بوده، در صورتی ‌که در مزوتراپی درصد اسید هیالورونیک بین 1 تا 3 درصد است. این ماده حالت پرکننده و برجسته‌کننده داشته و برای پر کردن چین‌وچروک‌ها کاربرد بیشتری خواهد داشت.

  مقایسه مزوژل با مزوتراپی از نظر ترکیبات مورداستفاده

  تفاوت مزوژل و مزوتراپی از نظر سن مناسب تزریق

  اگر می‌خواهید بدانید که فرق مزوژل با مزوتراپی چیست؟ باید با سن مناسب برای انجام آن‌ها هم آشنا باشید و بدانید هرکدام را باید در چه مرحله‌ای از زندگی انجام داد.

  • مزوتراپی: طبق توصیه پزشکان مزوتراپی را می‌توان از سن 18 سالگی به بعد انجام داد؛ اما سن ایده‌آل برای آن بالای 25 سالگی است.
  • مزوژل: در مقابل سن مناسب برای تزریق مزوژل از سنین 20 سال به بالا خواهد بود. در کل تفاوت چندانی از این نظر با یکدیگر ندارند.

  تفاوت مزوژل و مزوتراپی از نظر سن مناسب تزریق

  فرق مزوتراپی و مزوژل در عوارض جانبی

  برای بررسی کامل تفاوت مزوژل و مزوتراپی، باید به میزان احتمال بروز عوارض جانبی هرکدام هم پرداخته شود. مقایسه مزوژل با مزوتراپی از نظر عوارض جانبی شامل موارد زیر می‌شود:

  • عوارض جانبی مزوتراپی: از شایع‌ترین عوارض جانبی مزوتراپی می‌توان به مواردی چون قرمزی و التهاب پوست، تورم و کبودی، خارش و حساسیت اشاره کرد.
  • عوارض جانبی مزوژل: عوارض جانبی مزوژل شامل مواردی چون باقی ‌ماندن جای زخم یا اسکار، عفونت و نکروز بافت می‌شود.

  در کل باید اشاره کرد که با رعایت نکات مراقبتی قبل و بعد از اجرای هرکدام از این روش‌ها می‌توانید به ‌راحتی از بروز چنین عوارض جانبی جلوگیری کنید.

  فرق مزوتراپی و مزوژل در عوارض جانبی

  تفاوت مزوژل و مزوتراپی در مدت‌ زمان ماندگاری

  بدون شک برای آنکه بدانید فرق مزوژل با مزوتراپی چیست و کدام برای شما مناسب‌تر است، باید مدت ‌زمان ماندگاری این دو روش را هم در نظر بگیرید. این امر به‌خصوص برای افراد پرمشغله که تکرار جلسه درمانی در فاصله زمانی کوتاه برایشان سخت است، اهمیت بسیار زیادی دارد.

  تفاوت مزوژل و مزوتراپی در مدت‌زمان ماندگاری

  قبل از پرداختن به مدت ماندگاری باید بدانید که نتایج تزریق مزوژل به‌ سرعت و بعد از تزریق بلافاصله قابل ‌مشاهده است؛ زیرا بیشتر حاوی مواد پرکننده و حجم‌دهنده خواهد بود. در حالی ‌که مزوتراپی به کمی زمان بیشتر نیاز دارد که نتیجه کار خود را نشان دهد و مواد تزریق شده جذب پوست شود. بعد از تزریق مزوژل زمان ماندگاری اثرات بین 4 تا 9 ماه و مزوتراپی بین 12 تا 18 ماه است.

  بیشتر بخوانید: ماندگاری مزوتراپی چقدر است و چه عواملی بر آن اثر دارد؟

  مقایسه مزوژل با مزوتراپی از نظر قیمت و هزینه

  برای آنکه با دیگر تفاوت مزوژل و مزوتراپی آشنا شوید، باید هزینه‌های مورد نیاز برای این دو روش را هم بدانید. در کل نمی‌توان یک قیمت ثابت برای هر دو روش ذکر کرد و عوامل زیادی چون برند محصول مورد استفاده، شدت مشکل و شرایط فرد، تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان، میزان تجربه پزشک و تیم همراه، کلینیک انتخابی و … در قیمت اثر دارد. بهتر است یک مرکز زیبایی که هر دو خدمات را ارائه می‌دهند چون کلینیک دلوان را انتخاب کرده و با مقایسه هزینه‌ها ببینید کدام گزینه با بودجه شما همخوانی بیشتری دارد. البته باید به این نکته بسیار مهم اشاره کرد که در بسیاری از مراکز هزینه مزوژل بیشتر از مزوتراپی است.

  مقایسه مزوژل با مزوتراپی از نظر قیمت و هزینه

  تفاوت مزوتراپی و مزوژل از نظر مزایا و کاربرد

  اگر دوست دارید به جواب سوال خود یعنی فرق مزوژل با مزوتراپی چیست، برسید باید حتماً در مورد مزایا و کاربردهای این دو روش هم اطلاعات کافی داشته باشید. این امر به شما کمک می‌کند تا بهترین گزینه را برای حل مشکل خود انتخاب کنید. تفاوت مزوژل و مزوتراپی در مزایا و کاربردها شامل موارد زیر می‌شود:

  تفاوت مزوتراپی و مزوژل از نظر مزایا و کاربرد

  مزایای مزوتراپی:

  • مفید برای جوان‌سازی و کاهش چین‌و‌چروک‌ها
  • کمک به سفت، شفاف و کشیده شدن پوست
  • مقابله با پیری زودرس پوست
  • کمک به رفع جای زخم، جای جوش و آکنه
  • کاربردی برای درمان ریزش مو، دردهای میگرنی و …
  • کاهش سلولیت و ترک پوستی

  بیشتر بخوانید: شایع‌ترین عوارض مزوتراپی مو و مزایای آن را بشناسید

  مزایای مزوژل:

  • بهبود ظاهر چهره
  • کمک به رفع گودی زیر چشم
  • بهبود خط اخم، سیاهی زیر چشم، پنجه کلاغی و خط خنده
  • حجم دادن و کانتور صورت
  • کمک به شفاف شدن پوست و جوان‌سازی
  • رفع خستگی و کدری پوست
  • کمک به افزایش خاصیت ارتجاعی پوست

  سخن پایانی

  تفاوت مزوژل و مزوتراپی را از جنبه‌های مختلف چون ترکیبات مورد استفاده، عوارض، مزایا، کاربردها، هزینه و … در این مطلب از کلینیک زیبایی دلوان بررسی کردیم. حال که می‌دانید فرق مزوژل با مزوتراپی چیست، بهتر است ابتدا نوع پوست و مشکلات آن را بشناسید و با مشورت پزشک متخصص بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. در صورتی‌ که زمان کافی برای مراجعه حضوری به کلینیک ندارید، می‌توانید با مجموعه دلوان تماس گرفته و اطلاعات کافی در مورد این دو روش و مزایای هرکدام کسب کنید. فراموش نکنید بهترین روش آن است که مشکلات شما را هدف قرار دهد و بهترین نتایج را برای شخص شما به همراه داشته باشد؛ نه آن روشی که دوست و آشنا پیشنهاد می‌کنند.

  سوالات متداول

  • آیا مزوتراپی و مزوژل نیاز به بیهوشی کامل دارد؟

  خیر، این دو روش به‌ طور کلی کمتر تهاجمی بوده و برای همین هر دو در اغلب موارد با بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند.

  • مزوتراپی و مزوژل برای چه کسانی ممنوع است؟

  زنان باردار و شیرده، بیماران قلبی، بیماران دیابتی، افراد مبتلا به سرطان و افراد مبتلا به بیماری‌های خاص چون اختلال سیستم ایمنی نباید این روش‌های درمانی و زیبایی را امتحان کنند.

  • تفاوت مزوژل و مزوتراپی از نظر هزینه چقدر است؟

  عوامل زیادی در قیمت اثر دارد چون برند محصول مورد استفاده، شدت مشکل، تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان، تجربه پزشک، کلینیک انتخابی و … . البته در بسیاری از مراکز هزینه مزوژل بیشتر از مزوتراپی است.

  • مهم‌ترین فرق مزوژل با مزوتراپی چیست؟

  اصلی‌ترین تفاوت این دو روش در مواد مورد استفاده برای تزریق است که درصد اسید هیالورونیک در مزوژل بسیار بیشتر خواهد بود. برای همین مزوژل اثرات فوری‌تر داشته و برای حجم‌دهی و پر کردن صورت کاربرد بیشتری دارد.

  مقالات مرتبط:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فرم دریافت خدمات

  رزرو خدمات از کلینیک دلوان
  فرم دریافت خدمات
  کلینیک زیبایی دلوان

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعات تماس
  آدرس

  شعبه 1: شریعتی - شعبه 2: جردن

  09120250723

  Info@Dellvanclinic.com